CX Influencers to nie tylko nasza aktywność w mediach społecznościowych i praca każdego z osobna. Jesteśmy zespołem, a podstawą naszej komunikacji są spotkania – pełne dyskusji, ścierania się poglądów, porozumień i… wiele, wiele więcej. Czasami te spotkania są krótkie, a czasem trwają wiele godzin. Spotykamy się w grupach lub pełnym składzie, ale jedno jest wspólne – zawsze jest ciekawie i owocnie. Dlatego też chcemy na bieżąco informować Was, co się u nas dzieje, a zaczniemy od “sprawozdania” ze spotkania CX Influencers z początku sierpnia.
My wszyscy – Ci którzy pracują nad CX, którzy są praktykami, którzy wdrażają inicjatywy CX-owe – jesteśmy odpowiedzialni za to jak Customer Experience będzie w Polsce rozumiany. To my odpowiadamy za nazwanie rzeczy po imieniu i wypracowanie zarówno standardów jak i dobrych praktyk.
Wielokrotnie podkreślaliśmy, że razem (jako Influencerzy), jak i każdy z nas z osobna, czujemy się odpowiedzialni. Dlatego tym razem na tapetę wzięliśmy zakres tej odpowiedzialności oraz współpracę z CX z innymi działami w firmie. I… zrobiło się ciekawie, bo o ile na wszystkich wcześniejszych spotkaniach okazywało się, że jesteśmy do siebie bardzo podobni, (pracujemy tymi samymi narzędziami, mamy te same wyzwania) to dzisiaj okazało się, że znacznie się różnimy.
Różnią się nasze modele pracy:
- od CX-a będącego częścią większej struktury,
- przez te funkcjonujące w ramach osobnych linii biznesowych, z czym mamy do czynienia np. w bankach, (PKO BP, Pekao S.A., Santander, ING)
- CX-a zarządzanego na poziomie międzynarodowym wszystkich spółek grupy,
- tego, który odpowiada również za ofertę produktową,
- CX-a znajdującego się bliżej marketingu,
- czy skupionego na optymalizacji procesów.
To, że działamy w tak różnych strukturach było dla nas zaskoczeniem, bo przecież wszyscy rozwiązujemy (i mamy) te same problemy. To samo nam pomaga i przeszkadza, poza tym mamy podobne wyzwania i sukcesy. I co z tymi różnicami zrobić? Rozmawiać, dzielić się i uczyć od siebie nawzajem. A przede wszystkim – mówić o tym na zewnątrz, odpowiedzialnie i tak jak trzeba. I to zamierzamy robić.